Csipetnyi vidámság

Csipetnyi vidámság

Szellőcske

2020. április 03. - csipetnyividámság

 Nach fast einem Jahr das erste mal einen Pinsel in der Hand, obwohl ich ihn kaum richtig halten kann. Aber wenigstens mal wieder, trotz allen Umständen, was produktives geleistet. Kleine Anfänge sind auch Anfänge. #fairy #wildflowers #illustration #elfe #wildblumen #painting #watercolor #fairyillustration #faerie #fairypainting

Itt a tavasz. Most már hivatalosan is itt van, hiszen az órát is átállítottuk, ez is mutatja, hogy már hosszabbak a nappalok az éjszakáknál, a fényesség győz a sötétség felett. Bár most a rendkívüli helyzetből adódóan nem sok lehetőségünk van kihasználni, hogy beköszöntött a jó idő. Ilyenkor rend szerint mindenki a szabadba vágyik, biciklizni, kirándulni, játszótérre menni, de most otthon kell maradnunk annak érdekében, hogy vigyázzunk egymásra. A tavasz a megújulást jelképezi. Újjá éled minden körülöttünk és én mindig rácsodálkozom, hogy mennyire gyönyörű és csodálatos a természet. Az évszakok körforgása, hogy mindennek megvan a maga ideje, rendje és feladata. Most a megújuláson van a sor!

Én nagyon örülök a tavasznak és remélem más is így van ezzel. Otthon is van rá módunk, hogy megszemléljük, hogyan változik körülöttünk a természet. Az ablakból kikukucskálva megtekinthetjük, ahogy rügyeznek a fák, ahogy a szirmaikat bontogatják a virágok és meghallgathatjuk, ahogy egyre többet és hangosabban énekelnek vagy csivitelnek a madarak. 

Egy tavaszi mesével készültem nektek Zelk Zoltántól, hogy mi is sokkal többet mosolyoghassunk, amikor a szellőcske hozzánk is eljut majd a jó hírrel :)

 

Zelk Zoltán:Tavaszi mese

Szellőcske a tengeren túlról jött; együtt szállt a felhőkkel. A hosszú úton barátságot is kötöttek egymással, és sok mindenről elbeszélgettek.

– Én megöntözöm a göröngyös földet – mondta a felhő. – Várnak is már az emberek.
– Hát még engem! – dicsekedett a kis Szellőcske. – Nagy öröm az én érkezésem. Mert én üzenetet hozok a fecskéktől meg a gólyáktól!
Így beszélgetve röpködték át a hegyeket, völgyeket. Amikor az első faluhoz értek, elbúcsúztak egymástól.
– Ki-ki a maga dolgára – mondta a felhő méltóságosan, s már suhant is a mezők felé.
– Sok szerencsét! – kiáltott utána Szellőcske.
Amint egyedül maradt, elgondolkozott: kihez is menjen előbb? Az ereszaljához vagy a kéményhez? Mert a gólya is, a fecske is megígértette vele, hogy az ő otthonát keresi fel előbb. Míg így töprengett, egyszerre csak egy kéményt vett észre.
– Ha már itt vagyok a kéménynél – gondolta magában –, hozzá megyek előbb.
Oda is szállt tüstént. Szép jó reggelt kívánt, s elmesélte, milyen messziről jött, s hogy üzenetet hozott a gólyától. Elbúslakodott a kémény.
– Jaj, ne szomoríts, nem tudod, milyen beteg vagyok, alig állok a lábamon. Nemsokára lebontanak, s a gólya hiába keres engem.
Olyan szomorú volt, hogy Szellőcskének kellett vigasztalnia:
– Ne búsulj, majd én elmesélem a gólyának, milyen jó szívvel vagy hozzá.
Föl is vidult a kémény, mert hirtelen eszébe jutott valami:
– Van a gazdámnak egy nagy kertje a falu végén, van abban egy óriási szénakazal. Mondd meg a gólyának, telepedjen oda. És gondoljon néha rám is – tette hozzá sóhajtva.
Szellőcske megsimogatta a kéményt és továbbrepült. Egy kopott kis ereszaljánál megállt. – Ez lesz az – gondolta –, a fecske úgy magyarázta, hogy előtte egy diófa, mögötte egy eperfa.
Odaköszönt hát az ereszaljának.
– Honnan jössz, Szellőcske? – kérdezte az tőle.
– Találd ki.
– Tán valami örömhírt hozol, hogy olyan víg vagy?
– Azt én!
– Bajosan hozhatsz már nekem örömhírt. Öreg vagyok és beteg, nemsokára összedűlök.
– Pedig a fecske üzent néked. Azt üzeni, hogy útban van hazafelé, s alig várja, hogy láthasson téged.
Szomorú lett erre az ereszalja.
– Nem érem én már azt meg – sóhajtotta. – De várj csak! Átszólok a testvéremnek, az sokkal fiatalabb nálam, s mindig azon búsul, hogy sose volt még fecskelakója. Ott aztán olyan szállása lesz, hogy csak no!
Úgy is lett. A szomszédban egy szép kis új ház fehérlett ki az udvarból, frissen volt meszelve, s az ablakdeszka meg az ereszalja szép zöldre festve.
– Akarsz-e fecskelakókat? – kiáltott át az öreg ereszalja.
– Hogyne akarnék! – örvendezett a fiatal, és vele örült a kerítés melletti bodzabokor is.
– Jönnek a fecskék, jönnek a fecskék… – susogta vékony kis gallyaival boldogan.
Nem volt már szomorú az öreg ereszalja sem. Örült ő is, hogy a szomszédból áthallatszik majd a fecske csicsergése, s mégsem lesz olyan elhagyott öregségében. De örült a diófa s az eperfa is, hogy mégiscsak fecske hintázik az ágaikon.
– Látod, Szellőcske – mondta most az öreg ereszalja –, nem hiába hoztál hát üzenetet. Menj a fecske elé, s mondd meg neki: siessen, hozza magával a tavaszt és a napsugarat, mindnyájan tárt karokkal várjuk.
Szellőcske megsimogatta az öreg eresz­alját, megsimogatta a fákat is, aztán nekilendült a levegőnek. Meg se állt, amíg a fecskével nem találkozott, s aztán együtt szállt véle hazafelé.
Vidámabb lett az élet mindenütt, örültek kertek és ligetek, s többet mosolyogtak az emberek is.

 

 

Dalok:

 

 

Autizmus Világnapja 2020.04.02.

 

2007 december 18-án, az ENSZ 62/139-es határozata jelölte ki április 2-át az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmusra, az autizmus spektrum zavarra, amely tízmilliókat érint a földön. Az Autizmus Világnapja ENSZ határozat kéri a tagállamokat, hogy tegyenek lépéseket annak érdekében, hogy az autizmust minél szélesebb körben megismerjék a társadalmaikban.

Ilyenkor az óvodában is minden kékbe borul, így ragyogunk Mi együtt az Autizmus Világnapja alkalmából a gyerekekkel :)

 

Ebben a rendkívüli helyzetben sajnos most nem ünnepelhetjük meg együtt ezt a jeles alkalmat  az óvodában, de lehetőségünk van otthonunkban mégis együtt kékben ragyogni családunkkal és barátainkkal az online térben. 

Ebből az alkalomból adódóan én egy verset hoztam nektek B.Habarics Kitty írótól és a kedvenc dalomat Halász Judittól.

B.Habarics Kitty - Más vagyok  

Nem érhető el leírás a fényképhez.

Halász Judit-Mindannyian mások vagyunk

 

 

#ragyogjkékben #együttmindenkönnyebb #megértenisegítenielfogadni 

screenshot_1_1.png

László, a bátor üregi nyúl

 

 

Ahogy az előző blog bejegyzésben ígértem, elkészítjük László, a bátor üregi nyúl házát :) Ha kíváncsiak vagytok, akkor gyertek tartsatok velem és készítsük el együtt ;)

Alapanyagok:

  • Cipős doboz (nekem sajnos nem volt itthon, így papírzsepis dobozt használtam)

  • Olló

  • Barna festék

  • Ecset vagy szivacs (szerintem szivaccsal egyszerűbb)

  • Zöld papír

  • Narancssárga papír (nekem sajnos nem volt itthon, így narancssárgára festettem egy fehér papírt)

  • Ragasztó (stift)

  • Cellux

  • Régi zokni

  • Rizs

  • Nagyméretű ragasztószalag (Könnyebben önthessük a zokniba a rizst)

  • Fehér cérna vagy vékonyabb fonál

  • Damil

  • Fekete filctoll

  • Vékony díszítő szalag a nyuszi nyakába

 

Lássunk is neki ;)

  • Első lépésként a papír zsepis doboz tetejét kivágtam, aki cipős dobozzal dolgozik azoknak a cipős doboz tetejére nem lesz szükségük, hanem a hosszabbik élére felfordítjátok a dobozt és már mehet is a festés a barna festékkel.

 

 

Második lépésként elkészítjük László nyuszit :) A zoknit beletesszük a nagy ragasztószalagunk gurigájába, majd a zokni tetejét ráhúzzuk, így könnyedén bele tudjuk önteni vagy kanalazni a rizst a zokninkba. Kell majd lennie a zokninknak egy ducibb-nagyobb alsó részének és egy kisebb felső részének. Ezeket kezecskéinkkel tudjuk megformázni, ha jól megformáztuk, akkor közép tájt a damillal fixáljuk a nyuszink alsó és felső részét. Ha lefixáltuk középen akkor a tetején, tehát a nyuszi fején is ugyan így járjunk el. Ekkor felül a zoknink teteje fog már csak látszani, mivel idő közben a ragasztószalagot a fixálásnál már el tudtuk hagyni.
Nincs más hátra, mint, hogy filctollal a nyuszi szemét és orrát megrajzoljuk, illetve a füleit kivágjuk a zokni tetejéből. Készítettem képeket, de ide teszek egy videót is, hogy minél egyszerűbben el tudjátok készíteni ;)

 

  • Harmadik lépésként László nyuszi répáit fogjuk elkészíteni. Mivel nekem nem volt itthon narancssárga papírom, előre megfestettem egy fehér A4-es lapot. A lapunkat 4 fele hajtjuk. Majd az így kapott 4 téglalapot kivágjuk. Ha kivágtuk, akkor felcsavarjuk a rövidebbik élétől kezdve, így egy tölcsér alakot fogunk kapni. Ezek lesznek a nyuszi répácskái.

 

Papírméretek

  • Negyedik lépésként a répák zöldjét fogjuk kivágni. Elővesszük a zöld A4-es papírlapunkat és a rövidebbik élétől el kezdjük hosszában levágni a papírcsíkokat. Ezeket a papírcsíkokat a répákba belerakjuk. Ha ezekkel megvagyunk, akkor a répáknak megrajzolhatjuk az arcát. :) 

repas.png

  • Ötödik lépésként a répákat a földbe kell tennünk, így a szülők segítségére mindenképp szükség lesz. Az oldalra fordított dobozunknak a tetejébe kellene lukakat készíteni úgy, hogy bele férjen a répa és ha lehet minél jobban tegyük őket bele a "földbe". Ha evvel megvagyunk, akkor csak az oldalsó gyökérrészeket kell felragasztanunk fehér fonalból vagy cérnából. Én a répa aljához ragasztottam, de bárhova lehet :)
    Ha ezekkel elkészültünk nincs más dolgunk, mint, hogy megcsodáljuk amiket elkészítettünk.

 

 

Ha tetszett, gyere tarts velem máskor is!

screenshot_1_1.png

 

Nyuszi ül a fűben

 Hello, rabbit! Auf laurieaconley.tumblr.com http://www.pinterest ...

A nyulak kis-közepes testű állatok, amelyek nagyon gyors helyváltoztatásra képesek. Ez azt jelenti, hogy rendkívül gyorsan képesek futni, ha veszélyben érzik magukat. Legfőbb ismertető jegyeik a hosszú hátsó lábaik, amivel gyorsan kereket tudnak oldani és a hosszú füleik, amivel nagyon jól hallanak. Talpuk szőrös, hogy el ne csússzanak futás közben. Nagy szemeik segítségével igen jól látnak, így sokszor fordul elő, hogy éjjel, hajnalban vagy alkonyatkor tevékenykednek. A nyulak mérete igen változatos vannak egészen kicsi nyulak és léteznek egész nagyok is. A nyulak növényi eredetű táplálékkal csillapítják éhségüket. Nagyon szereti a gumókat, fűféléket, zöldségeket és gyümölcsöket.

Hazánkban a természetes élőhelyükön, üregi és mezei nyulak élnek. Az üregi nyúl onnan kapta a nevét, hogy hosszú üregekben él, a mezei nyúl pedig onnan, hogy a  mezőkön él és elvétve húzódik vissza csak üregekbe. Kinézetükben abban különböznek,  hogy az üregi nyúlnak kicsit zömökebb és kisebb a teste mezei nyúlhoz képest.  Bundájuk színezete hasonló, szürkés- bézs árnyalatú.

Üregi nyúl

Üregi nyúl (Oryctolagus cuniculus) | Körinfo

 

Üregi nyúl nem csak vadon

 

Mezei nyúl

Aranyosi Ervin: Mezei nyúl | Aranyosi Ervin versei

 

Mezei nyúl (Lepus europaeus) | Körinfo

Figyeld meg te is jól a képet. Milyen különbséget veszel észre a nyulak kinézetében?

Nyuszi lábnyoma

Nézd meg a képet figyelmesen. Hogyan ugrálhatnak a nyuszik? Gyere és próbáljuk ki együtt!

 

  1. Guggolj le.
  2. Rakd a két kezed le a földre, tenyereid előre nézzenek és a talpad is  teljesen a földet érintse. Ha készen állsz, ugorhatunk előre.
  3. Először a karok előre lendülnek előre, majd ügyesen szorosan összezárt két lábacskáddal egyszerre ugrasz a karjaid után. Megérkezéskor a két tenyeredre támaszkodj.
  4. Ugrás közben figyelj, hogy ne egyenesedj fel, hanem végig guggolásban maradj.

 

Állatok lábnyoma párosító játék

Felismered a lábnyomok alapján, melyik állat járhatott arra? Gyere játszunk együtt és keressük meg a párokat ;)

https://www.geogebra.org/m/nNCepZzl#material/ccSMovbg

 

Mondókák-Dalok

 

 

 

Csukás István: Nyuszi mese

Nyuszi, nyuszi vígan játszik,
csak a két nagy füle látszik.
Hajnal óta ugrál sorba,
rekettyébe, sombokorba.
Estére már nem bokázik.
iheg-liheg, lassan mászik.
Meg is eszik tíz-húsz torzsát,
vizet iszik három dézsát.

rabbit and flowers,watercolor flowers,drawing rabbit,rabbit,flowers,watercolor,drawing

Egy, kettő, három, négy - kiszámoló

Egy, kettő, három, négy te kis nyuszi hová mégy?
Se erdőre, se rétre, a szép tavasz elébe.

Happy Mother’s Day!Image from the Office Peter Rabbit Facebook page.

Hadd nézzek a tenyeredbe! - Ölbeli mondóka

Kukuccs, kukuccs, mi van benne?
Kerekecske, gombocska,
Itt szalad a nyulacska.
Erre szalad, itt megáll,
Itt egy körutat csinál.
Ide bújik, ide be,
Kicsi gyerek ölébe.

screenshot_1.png

 

Nyuszi, nyuszi, nyuszikám- mondóka

Nyuszi, nyuszi, nyuszikám
ne félj tőlem, nincs puskám.
Van ám nékem egyebem,
friss káposztalevelem.

Mese ajánló

Magyar népmesék: A nyúlpásztor

László a bátor üregi nyúl  http://mesemalom.hu/mese/laszlo-a-bator-uregi-nyul

Ha van kedvetek elkészíteni velem László a bátor üregi nyulat és házát, gyertek és tartsatok majd velem holnap is ;)

 

Amire szükségünk lesz:

  • Cipős doboz
  • Olló
  • Ragasztó
  • Barna festék
  • Ecset
  • Narancssárga papírlap
  • Fehér cérna
  • Damil vagy fonál
  • Egy megunt zokni
  • Rizs
  • Nagy ragasztószalag
  • Fekete filctoll

 

Várlak titeket!

Húsvéti ajtódísz

 

Illustration by GARTH BRUNER

Alapanyagok:

  • Színes papír/karton ( Ezekből a tojásformákat fogjuk kivágni)
    -> Ha nincs otthon színes papírunk, akkor sima fehér papírral is dolgozhatunk és csak a fantáziánk szabhat határt a tojások feldíszítésének, kifestésének vagy kiszínezésének)
  • Fehér papír (Ebből a nyuszi fejét és füleit vágjuk majd ki)
  • Papír tányér (Nem kell aggóni, mert nekem sem volt itthon :) Ha nincs, akkor vastagabb papírlapból fogjuk kivágni a körformát. Ehhez fog kelleni a kistányér és a müzlis tányér)
  • Kör alakú mécses tartó (Nyuszi fejének)
  • Papírtörlő hengere vagy toalett papír guriga hengere (Tojás forma mintájának a megrajzolásához)
  • Olló
  • Ragasztó
  • Ceruza
  • Rózsaszín színes ceruza
  • 1 db rózsaszín színes pom-pom (Ha nincs akkor meg tudjátok rajzolni a nyuszi orrát, úgy még egyedibb lesz)
  • 2 db kis ragasztható szem (Ha nincs akkor szintén meg tudjátok rajzolni a szemét)
  • Fonál, damil vagy színes szalag (Nekem most csak damilom volt itthon evvel tudtam csak rögzíteni az akasztóját)

Első lépésként, mivel nekem nem volt papírtányérom itthon ezért, hogy egy egyszerű koszorúalapot kapjak egy vastagabb karton lapra rátettem egy kistányért és körbe rajzoltam.

Második lépésként a kör mintát, amit így kaptam, annak a közepébe belehelyeztem a müzlis tányért és szintén körbe rajzoltam.

Harmadik lépésként itt a szülők segítségére szükség lesz, a müzlis tányér által kapott formánkat ki kell vágnunk. Ha ez készen van akkor egy koszorú alapot kapunk. 

(Ha van papírtányérunk otthon akkor egyszerűbb a dolgunk, mert a belső körívét a tényárnak kivágva megkapjuk a koszorú alapunkat.)

Negyedik lépésként a tojások mintájának kivágása következik az elhasznált papírtörlőnk gurigájának segítségével. Lehet toalett papír gurigát is használni. Annyi a trükkje, hogy egy picikét a kezünkkel összenyomjuk .A színes kartonra/papírra helyezve körbe tudjuk rajzolni a gurigát. Majd a körbe rajzolt tojásmintákat kivágjuk. Én 16 db tojásformát vágtam ki a díszemhez.

Ötödik lépés, a kivágott tojásokat felragasztjuk a koszorú alapunkra. 

Hatodik lépésként a fehér lapunkra ráhelyezzük a mécsestartót, amit körbe rajzolunk és így kapjuk meg a nyuszink fejét. A nyuszi fejéhez szabad kézzel rajzoltam fülecskéket, itt a szülők segítségére lesz szükség. Ezeket a mintákat ezután mind kivágjuk.

Hetedik lépés, hogy a nyuszi fejéhez hozzá ragasztjuk a füleit. Majd ez után felragasztjuk az orrát és a szemecskéit, ha van otthon pom-pom és szem alapunk. Ha  nincs, akkor ezeket megrajzoljuk, így még különlegesebb lesz. Ha kész, akkor felragasztjuk a koszorú alapunkra. Figyelj, hogy a nyuszi fejét a koszorú hátoldalához kell rögzítenünk.

 

Nyolcadik lépés, hogy masnit vagy csokornyakkendőt rajzolunk a nyuszinak színes papírra. Itt a szülők segítségére lesz szükség. Szabad kézzel rajzoltam a csokornyakkendőt majd utána kivágtam. Ezt a nyuszi feje alá ragasztjuk  fel a koszorúra.

 

Ha minden lépéssel végeztünk, akkor elkészült a húsvéti ajtódíszünk. Már csak annyi a teendőnk, hogy az akasztóját rögzítsük a dísznek. Nekem csak damilom volt itthon, így a nyuszi csokornyakkendőjébe két kis lukat fúrtam vastag tűvel és azt átfűztem rajta. Így a hátoldalára sikerült elrejtenem a díszem akasztóját.

 

Örülök, hogy velem tartottál. Ha tetszett nézz be hozzám máskor is! 

 

 

Húsvét ünnepe

Locsolkodás, tojás, vesszőzés - Jó reggelt!

 

Az óvodában a húsvét ünnepét megelőző hetekben kezdjük a hangolódást erre a jeles alkalomra. A húsvéti ünnepkör hagyományait, szokásait játékosan ismertetjük meg a gyermekekkel. Ilyenkor tartjuk meg a húsvéti munka délutánjainkat közösen a szülőkkel, amelyet a gyerekek mindig nagyon élveznek. Sajnos a rendkívüli helyzet miatt most nem készülhetünk személyesen együtt az ünnepre, de a technikának köszönhetően online együtt lehetünk és így hangolódhatunk az ünnepekre. ;) Az otthoni beszélgetésekhez a húsvét ünnepköréről és az ehhez fűződő hagyományokról egy kis összefoglalót készítettem.

Húsvét ünnepe a kereszténység egyik legnagyobb ünnepe. Szorosan kapcsolódik a tavasz köszöntéséhez, ahogy azt a természetből is láthatjuk, az élet megújul, újra teremtődik körülöttünk. Húsvétot a 40 napos böjti időszak előzi meg, amikor az emberek nem esznek húst. Az ünnepi ételeink a böjti időszak után a sonka, tojás, bárányhús és a kalács. Húsvét egyik legismertebb jelképe a tojás. Emellett a barka, csibe, bárány, kacsa és a nyúl is az ünnep szimbólumai, amik a megújulást és az újjászületést jelképezik.
Minden népnek különféle népszokásai kötődnek húsvét ünnepéhez. A falusi közösségek ünnepi szokásaikat megőrizték és  örökségül adták nemzedékeken át. Így maradhattak fent számunkra a mai napig az ünnepkörhöz kapcsolódó néphagyományaink és szokásaink.

Húsvéti népszokások:

Virágvasárnapi barkaszentelés: A néphagyomány úgy tartja, hogy ha a barkát megszentelik, az megvédi az embereket a betegségtől és gyógyító hatással bír. Régen a barka ágát nem lehetett bevinni a házba, hanem a levágott ágakat a kertbe dugták le a földbe azért, hogy termékeny legyen. Ez a szokásunk mára már többnyire átalakult és az otthonainkban vázába téve szoktuk felöltöztetni húsvéti tojásokkal, díszekkel.

  tojasfa – FüzesHírek

Kiszehajtás vagy villőzés: A hagyomány úgy tartja, hogy virágvasárnapkor a leányok egy nagy szalma bábut készítettek és felöltöztették menyecske ruhába. Ez a bábu a telet, a böjti időszakot és a betegségeket jelképezte ezért, hogy ettől megszabaduljanak, a leányok énekelve végig vitték az egész falun és elégették vagy a vízbe dobták.

 

Nagyszombat: Ezen a napon ér véget a 40 napos böjti időszak. Nagyszombaton szokás volt kiszaladni a kertbe és megrázni a gyümölcsfákat, hogy lejöjjön róla a rossz termés és ne legyen férges az új. A tűz szentelését is ehhez a naphoz kötötték ennek különféle hagyományai léteznek. Szokás volt a tűz hamuját vagy parazsát elrakni, mert ezeknek gyógyító erőt tulajdonítottak.

Húsvét vasárnap: A feltámadás vasárnapja. Ehhez a naphoz kapcsolódik az ételek megszentelése. Az emberek letakart kosárral mentek a templomba, ebben vitték a sonkát, tojást, bárányhúst, kalácsot, bort, hogy megszenteljék számukra. Ezen a napon nem volt szabad dolgozni.

Húsvét hétfő: A locsolkodás napja. Régen a hagyomány szerint nagy vödörnyi, kútból merített vízzel locsolták meg a leányokat vagy a patak vízében mosdatták meg őket a legények. Ezen a napon sorra járták a falu leányait locsolni a legények. A leányoktól cserébe kézzel festett tojást kaptak ajándékba. Ezeket a tojásokat hajdanán hagymahéjjal és írókával karcolták és díszítették a leányok. Mára már sokféle festékkel tudjuk elkészíteni a húsvéti tojásainkat.

 

Ehhez az időszakhoz köthető, hogy a leányok vagy az asszonyok komatálat készítettek és elküldték egymásnak szép díszes terítővel lefedve. A komatálra húsvéti tojás, sonka, kalács és bor került. Ezzel kötöttek örök barátságot, innentől komának hívták egymást.

 

 

 

Arra gondoltam, hogy egy picit elkezdhetnénk feldíszíteni az otthonunkat az ünnepre. Ezért ma egy ajtó koszorú vagy kopogtató megalkotására invitállak benneteket. A dísz elkészítése egyszerű. Igyekeztem olyan anyagokkal dolgozni, amik otthon is megtalálhatóak. Ha felkeltettem a kíváncsiságod csatlakozz hozzám és készítsük el együtt ;)

Kattints kérlek a következő bejegyzésre :) 

süti beállítások módosítása